Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

1. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego.

• Niech Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym, towarzyszy nam w naszej codzienności i prowadzi nas drogą ku świętości w całym naszym życiu.
  • Dzisiaj Słowo Boże, w naszej parafii głosi Ojciec Prowincjał naszego Zgromadzenia Zmartwychwstańców ks. Mariusz Mazur CR.

2. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, prosimy o ofiary do puszki na prace i remonty naszego kościoła.

3. Spotkanie Rady Parafialnej oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej odnośnie Odpustu Parafialnego, z wprowadzeniem Relikwii św. Wojciecha, odbędzie się we wtorek 16 kwietnia po Mszy św. wieczornej, w kaplicy na plebanii.

• Serdecznie zapraszamy, na spotkanie wszystkich Członków tychże Rad.

4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

5. W sobotę 20 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, wszystkich Braci Zewnętrznych.

• Po Mszy św. będzie konferencja i spotkanie formacyjne w refektarzu zakonnym.

6. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia, będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza.

• W tym dniu przeprowadzimy zbiórkę do puszki, na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

7. Już dzisiaj informujemy, że we wtorek 23 kwietnia, będziemy świętowali Odpust ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Patrona naszej parafii, wraz z wprowadzeniem Jego Relikwii.

• Uroczysta Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 1800, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Wikariusz Prowincjalny ks. Jan Kanty Kaczmarek CR.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy Drogich Parafian i Gości na tę Uroczystość.
  • Po Mszy św. przejdziemy w procesji odpustowej z Najświętszym Sakramentem w koło kościoła.
  • Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów i chorągwi.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Miłosz Cezary KOCHAŃSKI, stanu wolnego z Dorotą Marią MELNAROWICZ, stanu wolnego.Zapowiedź II.

Jarosław DZIEŃKOWSKI, stanu wolnego z Zytą Anną Petrowicz, stanu wolnego. Zapowiedź I.

OGŁOSZENIA NA PROŚBĘ KS. WIKARIUSZA

• Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, będzie w piątek 19 kwietnia w kościele parafialnym, o godz. 1730 okazja do spowiedzi św., o godz. 1800 Msza św., a po Mszy św. odbędzie się spotkanie katechetyczno – formacyjne.
  • Spotkanie z Rodzicami Dzieci Rocznicowych, będzie w niedzielę 21 kwietnia, po Mszy św., o godz. 1030.
  • Serdecznie zapraszamy!

ks. Dariusz Szczeciński CR