Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

1. W tym tygodniu przypada:

• we wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i czas dobrego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

- Dobrze wykorzystajmy ten święty czas dla odnowienia i umocnienia naszej więzi z Panem Bogiem i naszymi bliźnimi.

- Dzisiaj podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, będą również rozprowadzały Wigilijne Świece Caritas, duże w cenie 20 zł., a małe w cenie 8 zł.

3. Dla nas wszystkich wzorem adwentowego oczekiwania jest Najświętsza Maryja Panna.

- Roraty dla dorosłych, będą odprawiane w naszym kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 1800 /proszę ze sobą przynieść lampiony/.

- Dzieci na Roraty wraz z rodzicami zapraszamy: we wtorki, środy, czwartki i piątki na godz. 1600, do kaplicy na plebanii /dzieci przynoszą ze sobą lampiony/.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W czwartek od godz. 1700, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do Naszego Zgromadzenia oraz Mszę św.

- Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w domach z posługą sakramentalną, według ustalonego grafiku w piątek i sobotę, od godz. 830.

- W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1730.

- W sobotę o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w int. Matek Żywego Różańca.

5. W pierwszy piątek miesiąca grudnia, zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 1800, a po Mszy na spotkanie katechetyczne do salki parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę, przypada dzień modlitw, w intencji Kościoła na Wschodzie.

- Po Mszach św., odbędzie się zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Są do nabycia kalendarze na rok 2022.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ