Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

14.04.2019

1. DzisiejszaNiedziela zwana Palmową, rozpoczyna uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Dzisiaj, jako drugą niedzielę miesiąca, prosimy o ofiary do puszki na wszelkie prace i remonty naszego kościoła.

3. Dzisiaj organizujemy Kiermasz Świąteczny, kiermasz ciast, z którego cały dochód przeznaczony będzie na prace i remonty przy naszym kościele parafialnym.

4. Spowiedź w kościele parafialnym od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 1700 do godz. 1800.

5. Na ostatnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. W Wielkim Tygodniu w Wielką Środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Zbiórki ministrantów w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 1000., a w Wielką Sobotę o godz. 1400.

8. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy tzw. Ciemnicy, po Mszy św. do godz. 2130.

9. W Wielki Piątek kapłani odwiedzą w domach chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną.

- Nie będzie odwiedzin z posługą sakramentalną w miesiącu maju.

10. W Osieku w Wielki Piątek o godz. 1500 odbędzie się Droga Krzyżowa, na którą serdecznie zapraszamy.

11. W Wielki Piątek zachowujemy post jakościowy i ilościowy, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.

- Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii tylko Nabożeństwo Męki Pańskiej.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek od godz. 1000 do rozpoczęcia Liturgii Wielkopiątkowej, a po zakończeniu Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2130.

- Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 1800.

- Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek młodzież, która 25 maja tego roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania, otrzyma z rąk rodziców poświęcone krzyże.

- Spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania, w środę po Mszy św. wieczornej.

12. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła parafialnego na Ciemną Jutrznię, o godz. 0900.

13. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 1000 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

- Plan Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i przy wyjściu z kościoła.

14. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, będzie przebiegało według następującego porządku:

- w Wierzchowie od godz. 1000 do 1300,

- w Sienicy o godz. 0930,

- w Starej Studnicy o godz. 0950,

- w Pępłówku przy szosie o godz. 1000,

- w Pępłówku we wiosce o godz. 1020,

- w Żabinku (do Żabinka zapraszamy Radomyśl) godz. o 1050,

- w Osieku (do Osieka zapraszamy również Bonin) o godz. 1110

- w Będlinie o godz. 1140,

- w Nowych Laskach (do Nowych Lasek zapraszamy Garbowo) o godz. 1210

- w Żabinie o godz. 1240

- w Żeńsku przy krzyżu o godz. 1300.

15. W sobotę o godz. 2100., rozpoczniemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Wigilią Paschalną.

- Na Liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

- Procesja Rezurekcyjna odbędzie się bezpośrednio po Wigilii Paschalnej około godz. 2300.

16. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Nowenna do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1500., a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 1030.

17. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny w kościele parafialnym o godz. 0900 i 1030., a na filiach według starego porządku: Osiek – godz. 0900, Żabinek – godz. 1030 i Sienica – godz. 1200

18. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiaryna kwiaty do Grobu Pańskiego – Braciom Zewnętrznym, Caritas Parafialnemu, I i II Róży Matek, mieszkańcom Wierzchowa, Będlina, Żabina, Nowych Lasek, emerytom i Rencistom oraz osobom prywatnym. Serdeczne Bóg Zapłać!

- Prosimy jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego podczas Gorzkich Żali.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, u nas Gość niedzielny.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ