Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24.05.2020

1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest Jego chwalebne Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca.

- Jezus odchodząc, zostawia obietnicę posłania na świat Ducha Świętego.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na bieżące opłaty i potrzeby naszej parafii.

3. Chorych z posługą sakramentalną, będziemy odwiedzać tylko w nagłych i wyjątkowych przypadkach, na specjalną prośbę.

- Chorych prosimy zgłaszać telefonicznie.

4. Uczestnicząc we Mszach św. należy pamiętać, że obowiązują maseczki na twarzach i siadamy w oznaczonych miejscach, aby była bezpieczna odległość – 1 osoba na 10 m2.

X w kościele parafialnym w Wierzchowie – 40 osób

X w kościele filialnym w Osieku – 15 osób

X w kościele filialnym w Żabinku – 15 osób

X w kościele filialnym w Sienicy – 25 osób

5. W sobotę 30 maja, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, wszystkich Braci Zewnętrznych.

- Po Mszy św. będzie konferencja i spotkanie formacyjne w refektarzu zakonnym.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w Sienicy dodatkowo odpust parafialny.

- Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Sienicy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa z okolicznościowym kazaniem o godz. 1200.

7. Kończy się Okres Wielkanocny, w związku z tym zostały dwa tygodnie, aby wypełnić przykazanie kościelne o spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

8. W przyszłą niedziele kończymy odprawianie nabożeństw majowych, a w poniedziałek 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w czwartki na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.

10. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ