Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁLOŚCI

1. Świętujemy dzisiaj 100-tnąrocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 1145. Po Mszy św. udamy się pod pomnik, odśpiewamy Hymn Narodowy, pomodlimy się za poległych w obronie Ojczyzny, złożymy kwiaty i znicze.

2. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek, wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

- we wtorek, wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana, pierwszych męczenników Polskich

- w sobotę, wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

4. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 1700.

6. Są do nabycia kalendarze na rok 2019 z kościołami naszej diecezji. Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ