Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i czas dobrego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

- Dobrze wykorzystajmy ten święty czas dla odnowienia i umocnienia naszej więzi z Panem Bogiem i naszymi bliźnimi.

- Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, będą również rozprowadzały Wigilijne Świece Caritas –duże w cenie 20 zł., a małe w cenie 8 zł.

2. Dla nas wszystkich wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja.

- Ku Jej czci dla dorosłych, będzie odprawiana w naszej kaplicy na plebanii, Msza św. Roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

- Dzieci na Roraty wraz z rodzicami zapraszamy: we wtorki, środy, czwartki i piątki na godz. 1600. /dzieci przynoszą ze sobą lampiony/.

3. Roraty w Adwencie i Msze św. przez cały okres zimowy,w dni powszednie od poniedziałku do piątku – będą odprawiane w dolnej kaplicy na plebanii.

- W soboty, niedziele i uroczystości – w kościele parafialnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- W czwartek zapraszamy na godz. 1600 na Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, a od godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo powołaniowe.

- W piątek kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną, od godz. 830.

- Okazja do spowiedzi od godz. 1730.

- W sobotę o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Matek Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

- W tym dniu przypada niedziela, więc w kościele parafialnym i w kościołach filialnych Msze św., będą sprawowane według porządku niedzielnego ale z uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

- Poświęcenie łańcuszków, medalików i książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, w niedzielę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 1030.

- Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przypada dzień modlitw, w intencji Kościoła na Wschodzie.

- Po Mszach św. przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszki na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ