Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

1. W tym tygodniu przypada:

• we wtorek – wspomnienie św. Wincentego À Paulo, prezbitera
  • w środę – wspomnienie św. Wacława, Męczennika
  • w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

2. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony nabożeństwom różańcowym.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

• dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki, środy, czwartki i piątki o godz. 1600,
  • dorosłych zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 1730,
  • w niedzielę po każdej Mszy św. zostaną wspólnie odmówione dwie dziesiątki różańca św. (za naszych bliskich żywych i zmarłych), w ramach nabożeństwa różańcowego.

5.Zespół duszpasterski „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi informuje o podejmowanej co roku, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, inicjatywie modlitewnej „Koronka na ulicach świata”. Jej organizatorzy spotykają się na skrzyżowaniach i placach miast i wsi, aby wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

- Propozycją Biskupa Edwarda Dajczaka dla parafii jest to, aby wspólnie z wiernymi odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed kościołami naszej diecezji.

- Tę inicjatywę zaplanowano na środę 28 września o godz. 1500.

- Więc w środę 28 września o godz. 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa na terenie cmentarza, obok naszego kościoła.

- Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

- w tym dniu ks. Hieronim odwiedzi chorych z posługą sakramentalną według ustalonego porządku,

- w sobotę o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych, w ramach nabożeństwa różańcowego i Msza św. w intencji Matek Żywego Różańca.

7. Są do nabycia kalendarze na rok 2022.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne można składać:

- w Wierzchowie w kancelarii parafialnej, jednocześnie bardzo proszę nie wkładać kartek z wypominkami na tacę,

- w Żabinku u Pani Jadwigi Chrapan,

- w Sienicy u Pani Sylwii Gąsiorowskiej,

- w Osieku u Pani Haliny Stefan.

- Jeśli chodzi o wypominki za zmarłych w Wierzchowie, to bardzo proszę wyraźnie zaznaczyć, czy mają to być wypominki jednorazowe – na Msze św. 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;

- czy roczne – na II bądź IV niedzielę każdego miesiąca i na godz. 0900 albo 1030.

- Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

OGŁOSZENIA NA PROŚBĘ – KS. WIKARIUSZA HIERONIMA

1. Spotkanie Formacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, odbędzie się we wtorek 4 października 2022 r. o godz. 1900, w kaplicy w na plebanii.

- Obecność obowiązkowa!!!

2.Zebranie organizacyjno – informacyjne dla Rodziców Dzieci rocznicowych, odbędzie się w środę i czwartek 5 i 6 października 2022 r. o godz. 1900, w kaplicy na plebanii.

- Obecność obowiązkowa!!!

ks. Dariusz Szczeciński CR