Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

1. W tym tygodniu przypada:

• w środę 14.08. – wsp. św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i Męczennika, Patrona diecezji
  • w sobotę 17.08. – wsp. św. Jacka, kapłana

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji.

3. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu, czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

- W tym dniu obowiązuje uczestniczenie we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

- Msze św. w kościele parafialnym i na filiach będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione i poświęcone bukiety kwiatów i ziół.

- Taca z tego dnia będzie przeznaczona na katedrę w Koszalinie.

5. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia, na Mszy św. o godz. 1030, ks. Edward Żakowicz odprawi dziękczynną Mszę św. z okazji 25-tej rocznicy święceń kapłańskich.

- Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.

6. Jak co roku, tak i dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić wszystkich parafian na loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony na prace i remonty przy naszym kościele parafialnym.

- Loteria odbędzie się w niedzielę, 29 września.

- Dlatego już teraz bardzo serdecznie prosimy o składanie fantów na plebanii, albo do wystawionych kartonów przy salce parafialnej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIE NA PROŚBĘ:

Katolicki Zespół Uwielbienia „Król Dawid”, zaprasza w sobotę 17 sierpnia na godz. 1500 do Amfiteatru Miejskiego w Czaplinku przy ul. Parkowej, na Wieczór Chwały z modlitwą za chorych i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Więcej informacji na ten temat, można zobaczyć i przeczytać na plakatach w gablocie ogłoszeń.

PODZIĘKOWANIE:

- Dobiega końca tygodniowa ewangelizacja wiosek naszej parafii. Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, w to tak bardzo ważne i potrzebne wydarzenie dla naszej parafii.

- Dziękuję księżom Julianowi i Kamilowi za posługę sakramentalną, celebrację Eucharystii, duszpasterską troskę i głoszone z mocą Słowo Boże oraz radość płynącą z serca.

- Dziękuję Grupie Ewangelizatorów z Domu Miłosierdzia z Koszalina za głoszenie Słowa Bożego i dawanie świadectwa wiary i bliskości Pana Boga poprzez zabawę, katechezę, śpiew, modlitwę, rozmowę i radość.

- Dziękuję naszym Parafianom z Wierzchowa, z Filii i innych wiosek: dzieciom i dorosłym za wspólną zabawę, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę, wspólne przeżywanie Mszy św., za gościnność i życzliwość podczas domowych wizyt.

- Dziękuję za przyjęcie pod swój dach ewangelizatorów.

- Dziękuję za zorganizowanie i opłacenie obiadów dla kapłanów i ewangelizatorów.

- Dziękuję, Sołtysom i tym Parafianom, którzy w Żabinku, Sienicy, Wierzchowie i Będlinie zorganizowali posiłki i upiekli ciasto dla ewangelizatorów oraz urządzili ognisko.

- Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych ogniskowych spotkaniach i tym, którzy wnieśli dużo uśmiechu, humoru i radości. Serdeczne Bóg zapłać!

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ