Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019

1. W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek – wsp. N.M.P. Różańcowej

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 1030, dzieciom Komunijnym zostaną poświęcone różańce.

3. Podczas loterii fantowej, jaką mieliśmy w ubiegłą niedzielę zostało zebranych 4.756,00 zł. Bóg zapłać!

4. Ponieważ w zeszłą niedzielę nie wszystkie fanty się rozeszły, dlatego dzisiaj przed kościołem od godz. 0900 do godz. 1200, odbędzie się druga część loterii fantowej, z której dochód będzie przeznaczony na prace i remonty przy naszym kościele.

- Zapraszamy wszystkich do zakupywania losów, aby wszystkie losy się rozeszły.

5. W czwartek, 10 października – jako II czwartek miesiąca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym, w intencji II Synodu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

6. W piątek 11 października, o godz. 1600, Msza św. w Osieku, w int. Matek Żywego Różańca.

7. W sobotę, 12 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, wszystkich Braci Zewnętrznych. Po Mszy św. będzie konferencja i spotkanie formacyjne w refektarzu zakonnym.

8. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, prosimy o ofiary do puszki na wszelkie prace i remonty naszego kościoła.

9. Trwamy w miesiącu październiku – miesiącu poświęconym nabożeństwom różańcowym.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

• Dzieci zapraszamy we wtorki, środy i czwartki, o godz. 1600,
  • młodzież i dorosłych zapraszamy w dni powszednie, o godz. 1730,
  • w niedzielę po każdej Mszy św. zostaną wspólnie odmówione dwie dziesiątki różańca (za naszych bliskich żywych i zmarłych), w ramach nabożeństwa różańcowego.

- W niedziele nie będzie osobnego nabożeństwa różańcowego.

10. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne można składać:

- w Wierzchowie w kancelarii parafialnej,

- w Żabinku u Pani Jadwigi Chrapan,

- w Sienicy u Pani Sylwii Gąsiorowskiej,

- w Osieku u Pani Haliny Stefan.

- Jeśli chodzi o wypominki za zmarłych w Wierzchowie, to bardzo proszę wyraźnie zaznaczyć, czy mają to być wypominki jednorazowe – na Msze św. 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; czy roczne – na II bądź IV niedzielę każdego miesiąca i na godz. 0900 albo 1030.

- Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

11. Są już do nabycia kalendarze na rok 2020 z kościołami naszej diecezji.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

- Jest to cegiełka na renowacje sanktuarium w Skrzatuszu.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA RÓŻNE:

We wtorek 15.10. o godz. 1800, w kościele Podwyższenia Krzyża w Czaplinku, odbędzie się Dzień Dziecka Utraconego – wieczór modlitwy w intencji dzieci utraconych.

- Więcej informacji na ten temat, można zasięgnąć z plakatów wywieszonych w gablocie ogłoszeń.

XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańmy chodźmy”, w naszej parafii, będziemy przezywać nie za tydzień, ale w niedzielę 20 października.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ