Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Wspólnotę Cenacolo, co się tłumaczy z języka włoskiego, jako Wieczernik.

- Ta katolicka Wspólnota niesie konkretną pomoc opuszczonej, uzależnionej i zagubionej młodzieży.

- Proponuje życie rodzinne oparte na sile modlitwy, prawdziwej przyjaźni oraz pracy traktowanej, jako dar.

- Uczy poświęcenia i czerpania radości z pracy i ze służenia innym.

- Wspólnota Cenacolo, pochodzi z Giezkowa, miejscowości leżącej w naszej diecezji, niedaleko Koszalina.

- Podczas Mszy św. w kościele parafialnym oraz w kościołach filialnych, członkowie tej wspólnoty opowiedzą świadectwo swojego nawrócenia, świadectwo swojej posługi wśród ludzi potrzebujących duchowej i materialnej pomocy oraz opowiedzą o radości czerpanej z przyjaźni z Panem Bogiem.

- Po Mszach św., będą rozprowadzać specjalne ulotki oraz dewocjonalia.

- Można będzie do puszki złożyć ofiarę na rzecz Wspólnoty.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kościołów w diecezji.

3. We wtorek 25 lutego zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, po Mszy św. wieczornej, do salki parafialnej.

- Jest do przedstawienia i omówienia kilka istotnych spraw dotyczących naszej parafii i remontów.

- Jednocześnie bardzo proszę, aby wszyscy Członkowie Rady Parafialnej, byli obowiązkowo obecni na tym spotkaniu.

- Chodzi nam wszystkim o duchowe i materialne dobro naszej parafii.

4. W środę 26 lutego, przypada Popielec, rozpoczynający okres Wielkiego Postu, czas czterdziestodniowej pokuty.

- W Środę Popielcową zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła parafialnego o godz. 1800, podczas której na znak nawrócenia i pokuty, nasze głowy zostaną posypane popiołem.

- Msze św. z posypaniem głów popiołem na filiach: w Żabinku i Sienicy o godz. 1600, a w Osieku o godz. 1730.

- Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

5. W środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, również od środy Popielcowej aż do I Niedzieli Wielkiego Postu, będą trwały Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

6. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

- w Wierzchowie dla dzieci o godz. 1600,

- dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej,

- Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie odprawiana w kościele parafialnym,

- Droga Krzyżowa w Osieku i Żabinku o godz. 1600, a w Sienicy o godz. 1700.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, będą odprawiane w kaplicy na plebanii, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1600.

- Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

- Gorzkie Żale w kościołach filialnych, będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą św.

- Za udział w tych nabożeństwach, można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

8. W ciągu całego okresu Wielkiego Postu należy powstrzymywać się od udziału w zabawach.

9. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

10 . W czwartek, zapraszamy od godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu.

11. W sobotę 29 lutego, o godz. 1900, odbędzie się spotkanie i egzamin młodzieży klas średnich, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ