Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020

1. W tym tygodniu przypada:

• we wtorek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

2. Dzisiaj kończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

- Po każdej Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek zapraszamy naadorację Najświętszego Sakramentuod godz. 1700.

5. W przyszłą niedzielę 29 listopada, rozpoczynamy czas Adwentu – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

- Podczas każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, rozprowadzają Wigilijne Świece Caritas, duża w cenie 20 zł., a mała w cenie 8 zł.

6. W okresie zimowym w czasie pandemii koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa, aby zachować odpowiednie odległości nie będą odprawiane Msze św. w kaplicy na plebanii, tylko w kościele.

7. Są do nabycia kalendarze na rok 2021.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

8. Jest również do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, więc zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ