Jesteś tutaj: StartDuszpasterze

O. Dariusz Szczeciński CR

Proboszcz i przełożony

urodził sę 7 listopada 1969 r. w Zbąszyniu. Tam też ukończył Szkołę Podstawową w roku 1984 i wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu. Maturę zdał w 1989 roku i wstąpił do Nowicjatu w Radziwiłłowie Mazowieckim, aby po roku formacji złożyć śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Zmartwychwstańców. Dalszą formację odbył w Wyższym Seminarium Księży Zmartwychwstańców, a studia filozoficzno-teologiczne odbył w Instytucie Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1996 roku w Kościele Mariackim w Krakowie. Po święceniach przez sześć lat pracował we Lwowie i trzy lata w Samborze na Ukrainie. Po dziewięciu latach posługiwania na Ukrainie wrócił do Polski i władze zakonne posłały go do Radziwiłłowa Mazowieckiego, a po roku czasu do Wierzchowa Pomorskiego i znów po roku do Krokowej, w której posługiwał przez sześć lat. Z Krokowej przeniesiono ks. Dariusza do Kościerzyny, gdzie posługiwał trzy lata. Z Kościerzyny przybył do naszej parafii w Wierzchowie jako proboszcz parafii i przełożony Domu Zakonnego.

Ks. Dariusz lubi wędrówki po górach, spacery po plaży nad polskim morzem, jazdę rowerem, zbierać grzyby, łowić ryby i oglądać filmy przyrodnicze. Często wyjeżdżał z dziećmi i młodzieżą w różne piękne zakątki Polski i Europy.

6d6f0cbe28   O. Ryszard Bazylak  CR

Kapelan więzienia

urodził się 17 lutego 1958 toku w Szubinie. Po zdaniu egzaminu maturalnego wstąpił do Nowicjatu Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Radziwiłowie Mazowieckim. 15 sierpnia 1979 roku złożył swoje pierwsze śluby zakonne, a 1 października tego roku udał się do Krakowa celem odbycia studiów filozoficzno - teologicznych. Po ich ukończeniu 18 maja 1985 roku przez posługę ks. bp. Marcina Przykuckiego otrzymał święcenia kapłańskie w Kościerzynie. Od 1 marca 2014 roku podjął posługę kapelana Zakładu Karnego w Wierzchowie.

Posługa duszpasterka: Sulisławice, USA, Bytom, Kościerzyna, Złocieniec, Poznań, Otorowo.

O. Tadeusz Gajda CR

urodził się 18.lutego 1952 roku w Osięcinach na ziemi kujawskiej. Po przeprowadzce do Wielkopolski w 1958 uczęszczał do Szkół Podstawowych w Srebrnej Górze i w Wapnie. Po ukończeniu ósmej klasy edukację kontynuował w Poznaniu w NSD. Do trzeciej klasy liceum uczęszczał w Radziwiłłowie Mazowieckim. Maturę ukończył w Warszawie w I Korespondencyjnym Liceum Ogólnokształcącym na Żoliborzu. Po maturze odbył Nowicjat u Księży Zmartwychwstańców w Radziwiłłowie Mazowieckim.

Następnie udał się do Krakowa na studia filozoficzno-teologiczne, które ukończył w 1978 roku i przyjął święcenia kapłańskie 20 maja. Po święceniach rozpoczął się dla niego szlak kapłańskiej posługi.

Najpierw Kościerzyna, po niespełna roku Bytom – 3 lata, następnie Poznań Wilda – 1 rok i studia na KUL-u przez 5 lat (pedagogika). Po studiach wraca do pracy duszpasterskiej najpierw do Krakowa – 3 lata (ojciec duchowny WSD), następnie Radziwiłłów Mazowiecki – 2 lata (mistrz nowicjatu) i znów Kraków – 3 lata (rektor nowego WSD przy Pawlickiego 1). Po pracy w formacji praca parafialna: Warszawa – 1 rok, następnie Mszana Górna – 3 lata (duszpasterz powołani owy) i znów Warszawa tym razem – 7 lat (proboszcz i przełożony).

Po Warszawie znów Kraków, tym razem – 3 lata (prowincjał), a następnie przez pół roku Chicago. Po przyjeździe do Polski Poznań Wilda – 3 lata (przełożony i mistrz nowicjatu przez 1 rok), następnie Krokowa – 4 lata (przełożony) i Radziwiłłów Mazowiecki – 1,5 roku (dyrektor domu rekolekcyjnego). Z tamtego domu przybył do Wierzchowa jako emeryt w 40 roku kapłaństwa i bardzo się cieszy z tej decyzji prowincjała.

Lubi podróżować, długie spacery, fotografować i czytać książki o nowej ewangelizacji.