Jesteś tutaj: StartSłowo do PrafianSłowo do Parafian

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 Kochani Parafianie!

W tym trudnym dla naszej Ojczyzny, dla naszych Rodzin i dla każdego z nas – czasie, pragnę skierować do Was w imieniu nas duszpasterzy posługujących w tej parafii, kilka ciepłych słów, pełnych nadziei, otuchy i pokrzepienia. Kończy się czas Wielkiego Postu. Przeżywaliśmy go zupełnie inaczej niż dotychczas. Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przed nami zbawcze wydarzenia męki, śmierci zmartwychwstania Chrystusa.

Z powodu pandemii koronawirusa zostały zamknięte szkoły, urzędy, zakłady pracy, restauracje, kluby i inne miejsca pracy i kultury. Zostały zakazane grupowe spotkania. Są odprawiane krótkie i skromne pogrzeby. Nawołuje się do pozostania w domu. Z powodu pandemii został ograniczony dostęp do kościołów, ograniczony dostęp do sakramentów św., ograniczony udział we Mszy św., w rekolekcjach wielkopostnych, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Możemy w tych nabożeństwach uczestniczyć tylko za pomocą radia, telewizji, specjalnych kanałów parafialnych oraz Internetu. I proszę, aby z takiej możliwości uczestniczenia w Eucharystii i nabożeństwach skorzystać.

Pragnę Wam powiedzieć kochani Parafianie, że bardzo brakuje Waszej obecności w naszym kościele parafialnym i kościołach filialnych podczas wspólnej modlitwy. Jako Wasi duszpasterze tęsknimy za Wami, myślimy o Was, nosimy Wasze sprawy w naszych sercach i modlimy się o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Was i Waszych rodzin. Modlimy się również o ustanie pandemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie, Europie i na całym świecie.

Choć odprawiamy Eucharystię przy zamkniętych drzwiach świątyni, bez Waszej obecności, to wszystkie Wasze intencje zamówione w Wierzchowie i na filiach są odprawiane w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie, w naszej kaplicy na plebanii.

Obrzędy Triduum Paschalnego bez Waszej obecności, to dla nas kolejny czas pustki i tęsknoty za Wami. W Wielki Czwartek nie będzie Ołtarza Adoracji. W Wielki Piątek nie będzie Grobu Pańskiego. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Błogosławieństwa dokona jeden z członków rodziny w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, przed świątecznym śniadaniem. Na naszej stronie parafialnej, będzie udostępniona modlitwa błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny.

Spowiadać będziemy w Wielkim Tygodniu w kaplicy na plebanii. Wcześniej proszę się umówić z księdzem telefonicznie.

 Oto nr telefonu do ks. proboszcza 512 287 100

W Wielką Sobotę zapraszamy do naszego kościoła parafialnego, na całodzienną adorację Pana Jezusa, będzie również możliwość spowiedzi św. Adoracja będzie trwała od godz. 1000 do godz. 2000. Trzeba przy tym pamiętać, że w kościele jednocześnie może przebywać tylko pięć osób.

Proszę uczestniczyć w obchodach i liturgiach Triduum Paschalnego za pośrednictwem środków społecznego przekazu, radia, telewizji i Internetu.

Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie innych ludzi. Pozostańmy w swoich domach teraz, a szczególnie w czasie Świąt. Nie popadajmy w depresję i smutek. Radujmy się, bo Pan Bóg nas nie opuścił, a pandemia się skończy. Módlmy się i zaufajmy Panu Bogu, a On nie pozwoli nas skrzywdzić przez epidemię. Módlmy się w gronie domowników i miejmy dla najbliższych czas na wspólną rozmowę i zabawę.

Pozdrawiamy Was, z serca Wam błogosławimy i życzymy dużo zdrowia i radości.

 W imieniu duszpasterzy

 ks. Dariusz Szczeciński CR

 PROBOSZCZ

Mamy być apostołami miłości Bożej i duchowego zmartwychwstania.

Bogdan Jański

Początek strony